GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 3075227
*
nr 307 5227
Urna
Keramik, Song, (skada)
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 22:36:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skada song urna
-
8331 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
1020 Urna
Wien, 1800-tal, Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:52
*
Urna
nr 307 5227
Urna
Keramik, Song, (skada)
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 22:36:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skada song urna
-
8331 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07 -
1020 Urna
Wien, 1800-tal, Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:52



